Su Tartışmalarına Yanıt :…

07 Ekim 2017 Cumartesi, 10:02

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, katıldığı televizyon programlarında SÜTEK, Arpa fiyatı artışı, su tartışmalarıyla ilgili soruları yanıt yanıt verdi.

Çavuşoğlu, popülizm maksatlı hiç birşey yapılmadığına işaret ederek, ülkeye hizmet için mevcut kadro ile en iyiyi yapmak için büyük bir çaba ortaya konulduğunu söyledi.

“Herkesin değersizleştirmeye çalıştığı ancak ülkeyi ileriye taşıyacak çalıştaylar süreci yaşadık” diyen Bakan Çavuşoğlu, süt çalıştayında ortaya çıkan kararlarda ortak akılla süt politikası oluşturulması olduğunu ve bunun için kararlı adımların atıldığını söyledi.

Çavuşoğlu, “Süt Kurumunda büyük bir irade ortaya koyarak üreticilerle teminatlı döneme geçtik. İmalatçılara teminat vermezseniz süt yok dedik. 20 milyon TL sadece hak edişlerin teminatını aldık, artı borsada aldıkları sütlerin teminatlarıyla yaklaşık 25 milyon TL tamamen dünya kurallarına uygun teminatlı mal alımı ve satımı dönemine geçildi. Bu bir devrimdir” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, SÜTEK’deki devrimin içerisinde bir diğer devrimin ise sütün verimi için hastalıklardan ari bir coğrafyanın sağlanması olduğunu söyledi.

Nazım Çavuşoğlu, “Son 40 yılın en ciddi operasyonu yapıyoruz. Kamu özel ortaklığı ile brucella hastalığı için mücadele veriyoruz. Şuanda ilk tarama tamamlandı. İkinci taramaya geçildi. 4-5 ay sonra bu süreci tamamladıktan sonra işletmelerimiz ve coğrafyamız hastalıktan ari bir konuma gelecektir” şeklinde konuştu.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz