Serhat Akpınar’dan Örnek Davranış

14 Ağustos 2018 Salı, 15:05

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar;  Merkez Bankası ile diğer bankalara, Vakıflar İdaresi, ve özellikle ev sahiplerine çağrıda bulunarak, ‘Türk Lirası’ ile ödeme ve ödenme talebini yineledi. Akpınar; devletin tüm gücü ve yardımları  ile ‘neler yapılabileceği’ sorusuna karşın da “ortak akılı” bir kez daha  önerdi.

Kurucu Rektör Akpınar; Eğitim ücretlerini ‘Türk Lirası’na sabitleme kararlarındaki gibi: Bundan sonra da, GAÜ’nün  “üzerine düşeni” tereddütsüz yapacağından “hiç kimsenin kuşkusu olmamasını” vurgulayarak, toplumlarının ‘göz önü’nde atacakları şeffaf adımlara bir başlangıç olarak ta; üniversitenin hizmet alımında, yabancı para birimi ile artık ödeme yapmayacağını, esnek kura karşı sabitlenmiş ‘Türk Lirası’nı işleme sokacaklarını  geçtiğimiz gün sosyal hesaplarından duyurmuştu.

 “ORTAK AKIL İLE HIZLI HAREKET EDELİM. “

Akpınar, bugün de; yine sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarda; Özellikle, banakacılık hizmet ve işlemlerindeki, döviz borçlularının düştüğü zor durumun altını çizerek;  acilen toplumsal uzlaşı ve ortak akıla gereksinim duyulduğunu, bu ve benzeri girişimleri bünyelerinden yönlendirmeye hazır olduklarını da kaydetti. GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, paylaşımlarında; soruna kayıtsız görünen kesimlere yönelik olarak ta “ Böyle bir zamanda; ortak akıl ile davranmayacaksak, peki ne zaman davranmayı düşünüyorsunuz?  Bedeli, yine ortak ve ağır  ödediğimiz zaman mı?” eleştirel ifadesi  ile zaman kaybedildiği konusundaki endişelerini dile getirdi.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz