Selma Ergeç bilinmeyenlerini anlattı

Güzel oyuncu Selma Ergeç, özel hayatına dair samimi açıklamalarda bulundu.

20 Aralık 2014 Cumartesi, 12:55

İşte Selma Ergeç röportajından ara başlıklar…

– Tıp okurken sizi aniden oyunculuğa ya da modelliğe iten neydi?

“HER ŞEY BİR ANDA OLDU”

Pek çok arkadaşım üniversiteye geçerken bir yıl ara vermişti, ben yapmamıştım. 13 sene okuduktan sonra nefes almadan doğrudan üniversiteye devam etmiştim. Oyunculuk tesadüfünü bir işaret olarak aldım. “Bunu ya şimdi yaparım ya da hiçbir zaman yapamam” dedim. “En kötü ‘22 yaşında oyunculuk da yaptım, şimdi doktorum’ diyebileceğim bir deneyimim olur” diye düşündüm.

Güzel Oyuncu Selma Ergeç-Foto Galeri

“DOKTOR OLACAKTIM AMA ÖYLE OLMADI”

– O zaman pek plan yapmayı sevmiyorsunuz galiba

Devamlı plan yapıyorum da, onların gerçekleşmesini beklemiyorum. Hayatımın akışı netti. Mesela tıbbı bırakmak hiç planladığım bir şey değildi. Oyunculuk yapıp, tıbbı bitirip doktor olacaktım. Ama öyle olmadı.

“TIBBI SEVEREK OKUDUM”

– Hiç bunun pişmanlığını yaşıyor musunuz?

Hayır. Tıbbı da çok severek okuyordum. Devam etseydim doktorluğu çok severek yapacaktım. Ama bir hastanede çalışmayı hiçbir zaman düşünmedim. Daha çok ‘Sınır Tanımayan Doktorlar’a katılmayı düşünüyordum. Hastanede, bol para kazanabileceğim bir kariyer yapma niyetim olmadı hiçbir zaman.

– Film, dizi derken çok yoğun bir süreç geçiriyorsunuz.

Bununla nasıl baş ediyorsunuz? Kaçış noktalarınız neler? – Şu anda kaçış noktam evim. Vaktim olmadığı için uzun boylu aktivitelere girişmiyorum. Yoga ve kick boks yapıyorum. Küçüklüğümden beri boks yapmak istiyordum, annem izin vermiyordu. Geç oldu ama çok iyi geliyor bana.

“EN BÜYÜK EĞİTİM SETTE OLUYOR”

– Okullu değilsiniz. Dışarıdan oyunculuk dersleri alıyor musunuz?

Aldım, alıyorum, almaya devam edeceğim (gülüyor). 13 yaşında gittiğim ilk yurt dışı seyahati bir tiyatro kampıydı. Şansım, şimdiye kadar çok iyi oyunculara ve çok iyi yönetmenlere denk gelmek oldu. En büyük eğitim sette oluyor.

– Gönül İşleri”ndeki karakteriniz de, oyunculuğunuz da çok seviliyor.

Saadet, saf ve naif bir karakter. Yönetmenimiz Türkan Derya, Saadet’i ‘sevgi pıtırcığı’ olarak tanımlıyor. Zıp zıp, eserekli, atarlı bir karakter. Oynarken çok eğleniyorum. İlerledikçe de başka şeyler keşfediyoruz.

– Son iki dizinize bakınca, aşktan yüzü gülmeyen bir kadın görüyoruz

Hangi Türk dizisinde mutlu aşk var? Mutlu aşklar iyi drama konusu olmaz. Her zaman problem olsun ki, seyirci izleyecek bir şey yakalasın. “Downtown Abbey” dizisinde, Matthew Crawley karakterini öldürdüler! Tabii izleyen herkes gibi ben de delirdim. Fakat işte mutlulukta dramatik bir taraf yok.

“MUTLU SONLU AŞKLAR GÜZELDİR”

– İnsanlar neden dramayı bu kadar seviyor?

Ben, bir izleyici olarak o dramatik süreçleri her zaman mutlu son olması beklentisiyle izliyorum. Mutlu sonları seviyorum. Her seferinde “Titanik” batmayacak diye izliyorum, o denli yani.

– Sizin aşka bakışınız nasıl?

Drama drama drama! Fakat mutlu sonlu aşklar güzeldir.

– Evlilik planlarınız var mı?

Gerçekten bu sorunun yanıtını annem de çok merak ediyor. İnan ki, ona da cevap vermedim. Artık sormayı da bıraktı.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz