Sadece Performans Arttırıyor Sanmayın !

07 Ekim 2017 Cumartesi, 11:08

“Anabolik steroid” adı verilen performans arttırıcı takviyeler, insan vücudunda hormon dengesini değiştiren ilaçlar. Bu ilaçlar, erkeklerde testosteron miktarını en üst seviyelere çıkardığı için de yoğun şekilde kullanılıyor.

İKTİDARSIZLIK VE KISIRLIK YAPIYOR

Oysa bu suni yükseklik, doğal erkeklik hormonlarının üretimini baskılıyor ve hipofiz bezine olumsuz etki yapıyor. Beraberinde sperm üretiminin azalması, anormal spermler, kısırlık, memede büyüme, cinsel istek azalması ve iktidarsızlık ortaya çıkabiliyor.

Steroid hormonlar vücutta su-tuz dengesini bozarak su tutulumunda artış ve ödeme neden oluyor, tansiyonu yükseltiyor. Bunun yanı sıra kalp kasına da zarar veriyor ve kalp ritmini bozarak ileride kalp yetersizliğine götürüyor.

KARACİĞERİ BOZUYOR, SİROZ YAPIYOR

Bu ilaçların bir zararı da karaciğere. Karaciğer hasarı yaparak siroz ve karaciğer yetersizliğine sebep olabilen ilaçlar, prostat hipertrofisi ve böbrek fonksiyon bozukluğunu da beraberinde getirebiliyor.

BEYİN ÜZERİNDE DE OLUMSUZ ETKİLERİ VAR

Tiroit bezinde fonksiyon bozukluğuna neden olarak metabolizmayı olumsuz etkileyen anabolik steroidler, beyni etkileyerek çeşitli duygusal ve davranış bozukluklarını, uyku problemlerini ortaya çıkarabiliyor.

Özetle; performans arttırıcı takviyelerin yani anabolik steroidlerin gelişigüzel kullanımı, yan etkileri açısından son derece sakıncalı.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz