Özgürgün’e Eleştiri Yağmuru..

03 Ekim 2017 Salı, 11:38

Yeniden Doğuş Partisi (YDP), Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü “partisinin iktidarda olduğu sürede ülkede hiçbir ekonomik sıkıntının kalmadığı ve devletin hiç bir borcu  bulunmadığı” şeklindeki söyleminden dolayı eleştirdi.

YDP tarafından yapılan yazılı açıklamada, Özgürgün’ün Türkiye’den en az katkıya ihtiyaç duyulduğu dönemde olunduğunu da söylediği  ve Başbakan Özgürgün’ün adeta hem vatandaş hem de Türkiye’yle alay ettiği iddia edildi.

Özgürgün’ün ekonomiden anladığının, memur maaşların sorunsuz ödenmesi olduğu savunulan açıklamada, “Bu bile bu zihniyetin Hükümet olmanın sadece maaş ödemekten ibaret olduğunu zannetmesi demektir. Çünkü ülkemizde bütün alt yapı hizmetleri ve hatta okulların giderleri bile TC Yardım Heyeti tarafından karşılanmaktadır. Belediye Başkanlarımız ve muhtarlarımız en küçük bir hizmet için hükümetin değil Yardım Heyetinin önünde kuyruk olmaktadır. Hükümet ise sadece memur ve emekli  maaşlarını ödeyerek ‘hükümetçilik’ oynamaya devam etmektedir” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, Başbakan Özgürgün’ün Türkiye ile imzaladığı ekonomik protokolü hayata geçirmesi ve “seçimler uğruna yan kapıdan istihdam yapma” politikasına son vermesi gerektiği de ileri sürüldü.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz