Özgül Çetin’den KKTC Rekoru

19 Ağustos 2016 Cuma, 17:26

GAÜ Okullar Grubu’na bağlı, ‘The American Future College’ 4.üncü sınıf öğrencisi Özgül Çetin, KKTC Su Sporları Federasyonu’nun  düzenlemiş olduğu; Yaz Kupası Yüzme Şampiyonası’nda, 400 m. serbest stil yarışındaki 6:06:61 derecesi ile 10 yaş kategorisinde KKTC rekorunu kırdı.

‘The American Future College’ dan yapılan açıklamaya göre; Kolejin, geçtiğimiz akademik yıl içerisinde katılım gösterdiği; sportif etkinlikler ve yarışmalarda elde edilmiş en iyi sonuçlardan biri yüzme dalından elde edilmiş oldu. KKTC genelindeki yüzücüleri kapsayan ve geçtiğimiz günlerde Lefkoşa Atatürk kapalı Yüzme Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada, Özgül Çetin diğer rakipleri arasından sıyrılarak en iyi dereceyi aldı.

Eğitim hayatını, 3 yaşında başladığı yüzme sporu ile başarı ile devam ettiren  Özgül Çetin, 7 yaşından itibaren lisanslı sporcu olarak katıldığı müsabakalarda adından söz ettirmeye başladı. İlk girdiği yüzme yarışlarında, 4 branşta birincilik elde ederek 4 altın madalya kazanan Çetin, İlk rekorunu da  Temmuz 2015’te 400 metre serbest stil, 7:41:01 ‘lik derecesiyle kırdı.

Mart 2016 ‘da Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu okullararası yarışmada; The American Future College olarak,  100m. serbest ve 200m. serbest yarışlarında 10 yaş rekorunu  yenileyen başarılı öğrenci; son olarak  Temmuz 2016’da KKTC Su Sporları Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu yüzme yarışlarında da 400m serbest stilde, 6:06:61 derecesi ile kendi elinde bulunan rekoru, daha iyi bir derece ile yineledi.

Özgül Çetin’in lisanslı sporcu olarak, bireysel veya takım içerisinde katıldığı tüm resmi müsabakalarda elde etmiş olduğu,  17 altın, 6 gümüş ve 3 bronz madalyası bulunmaktadır.

‘THE AMERICAN FUTURE COLLEGE’: “GURURLUYUZ”

“The American Future College” tarafından yapılan açıklamada ayrıca; Öğrencileri Özgül Çetin’in başarılarından duyulan memnuniyet belirtilerek;  “sağlıklı bireylerin yetişmesinde sporun vazgeçilmez olduğunu savunuyoruz.Bu bağlamda, öğrencimiz okulda gösterdiği akademik başarının yanı sıra,  yüzme branşında gösterdiği  üstün çaba ve emek ile rekor kırarak yüksek başarı göstermiştir. Disiplinli, ve özverili karakteri ile bizleri gururlandırmıştır.’’ifadesi kullanıldı.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz