Ne Bu Uyuşturucu Merakı ?

05 Ekim 2017 Perşembe, 09:59

Mağusa’da önceki gün Narkotik polisleri tarafından düzenlenen operasyonda, uyuşturucudan sabıkalı Ömer Ali Karakaya ile yaşı henüz 16 olan bir genç kız tutuklandı.(KP)

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından önceki gün Mağusa’da bir operasyon düzenlendi. Gençleri mahveden uyuşturucunun ağına bu kez düşen ise 16 yaşı G.H.S oldu. Polis ekipleri, 23 yaşındaki Ömer Ali Karakaya ile genç kızın tasarrufunda, yaklaşık 2 gr ağırlığında sentetik cannabionoid türü uyuşturucu madde ile içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet ucu yanık sigara buldu. Zanlı G.H.S ile zanlı Ömer Ali Karakaya, dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme, genç kızın yaşının küçük olması nedeni ile tutukluluk duruşmasını kapalı oturum olarak görüşürken; zanlıların aleyhine soruşturma maksatlı 2 gün tutukluluk süresi temin edildiği öğrenildi.

KARAKAYA, KISA SÜRE ÖNCE YİNE AYNI SUÇTAN YAKALANDI

Narkotik polislerinin düzenlediği operasyonda tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı Ömer Ali Kaya, henüz iki hafta önce Girne’de yine “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili tutuklanmıştı.

Zanlı Karakaya, 22 Eylül 2017’de çıkarıldığı Girne Kaza Mahkemesi tarafından, davaları görüşülünceye değin teminata bağlanarak serbest bırakılırken; 16 yaşındaki G.H.S’nin de Narkotik operasyonunda tutuklanması, genç nesli ağına alarak ülkede en çok işlenen suç türü haline gelen uyuşturucu madde kullanımı yaşının gittikçe düştüğünü gözler önüne serdi.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz