LAÜ İle Nijerya Tekrardan Kuruldu..

05 Ekim 2017 Perşembe, 10:30

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı ve Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Nijerya’nın Bağımsızlık Günü” çeşitli etkinliklerle LAÜ Rauf Raif Denktaş Eğitim Kompleksi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe, LAÜ Öğrenci Dekanlığı ve Dış İlişkiler Müdürlüğü çalışanları ile öğrenciler katıldı. Etkinlik, Nijerya’nın kuruluş tarihi ile ilgili bilgilendirme, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile başladı. Etkinliğin devamında öğrencilerin tiyatro gösterimi, öğencilerin kültürel showları ile ulusal günlerini çoşku ile kutladılar.

Bağımsızlık Günü ile ilgili Nijeryalı öğrenciler duygularını, günün onlar için taşıdığı önemi, organizasyonu nasıl düzenlediklerini ve gelecekte organizasyonu farklılaştırmak için ne gibi aktiviteler yapılabileceği hakkında düşüncelerini dile getirdiler;

Humgoguoa Wuti-Nzokala: Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması bölümü öğrencisiyim. Programı bir haftada organize ettik. Kendi kültürümü başka bir ülkede kutlamak bana farklı duygular hissettirdi. Böyle bir günde arkadaşlarımla birlikte olmak ve bu önemli günü üniversitemizde kutlamak beni çok sevindirdi.

Prince Owolabi Adeola: Uluslararası İlişkiler bölümü öğrenciyim. Nijerja Bağımsızlık günü denince 60’lı yıllardan önce büyüklerimizin, atalarımızın bağımsızlıklarını ilan edebilmek için verdikleri mücadele, savaş aklıma geliyor. Bizim yaşımız küçüktü tarihi süreç bize kendi okulumuzda derslerde öğretildi. Kendimiz de kitaplar okuyarak, filmler izleyerek öğrendik. Nijerya’nın bağımsızlık gününde milli duygularımı yoğun bir şekilde yaşıyorum.

Ojekemi Opeoluwa Seum: İşletme Yönetimi bölümü öğrencisiyim. Öncelikle Lefke Avrupa Üniversitesi’ne bizlere böyle bir olanak sağladığı için teşekkür ederim.Gerçekten kendi kültürümüzü yaşamak bizim için çok önemli. Kendi kültürümüzden uzak yaşıyoruz ve özellikle böyle duygusal günlerde kendi aramızda olsa dahi kutlamak bizim için çok büyük bir anlam taşıyor. İnşalllah gelecek akademik yıllarda bu organizasyonu daha detaylı yapabiliriz.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz