İsmet Kotak İçin Mücadele Edecekler

08 Eylül 2015 Salı, 16:26

“2. İsmet Kotak Anı Futbol Turnuvası” 12-13 Eylül Tarihleri Arasında Gerçekleştiriliyor.

“2. İsmet Kotak Anı Futbol Turnuvası”, 12-13 Eylül tarihleri arasında Yusuf Kaptan Sahası’nda gerçekleştirilecek.

Turnuvada Dumlupınar, Küçük Kaymaklı, Mağusa Türk Gücü ve Yenicami U14 takımları kupa mücadelesi verecek.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda bugün (08/09/2015) saat 11:00’da gerçekleştirilen basın toplantısında turnuvayla ilgili bilgiler verildi ve kura çekilişi gerçekleştirildi. Basın toplantısına KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, İsmet Kotak’ın oğlu Serhat Kotak ve turnuvaya katılacak olan kulüplerin temsilcileri katıldı.

????

Kotak, “İsmet Kotak gençlere büyük önem verirdi”

Basın toplantısında ilk sözü alan Serhat Kotak, İsmet Kotak’ın birçok alanda ömrünün son anına kadar ülkesine hizmet verdiğine dikkat çekerek, “Eski Bakan, Milletvekilli ve gazeteci-yazarlığı ile bilinen İsmet Kotak, spora ve gençlere büyük önem verirdi. Dolayısıyla İsmet Kotak’ı anarken onun verdiği bu önemi göz ardı edemezdik. Bu nedenle ilkini geçtiğimiz yıl yaptığımız “İsmet Kotak Anı Futbol Turnuvası”nın ikincisini bu yılda 12-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Turnuvaya tüm halkımızı davet ederek, bu organizasyonun gerçekleştirilmesi için desteğini bizden esirgemeyen KTFF yönetimine ve çalışanlarına, kulüplerimize ve gönüllülerimize sonsuz teşekkürler” dedi.

Sertoğlu, “İsmet Kotak turnuvasına katkı koymaya devam edeceğiz”

Serhat Kotak’ın ardından sözü alan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ise yapığı konuşmada İsmet Kotak’ın hayatı boyunca ülkesine hizmet eden bir devlet adamı olduğunu vurgulayarak, “İsmet Kotak adına düzenlenen ve ilki geçtiğimiz yıl yapılan turnuvanın geleneksel hale geleceğine olan inancımız tamdır. KTFF olarak her yıl turnuva organizasyonuna katkı koymaya devam edeceğizimizi belirtir, turnuvaya katılan takımlara başarılar dilerim” dedi.

????

Büyük Final 13 Eylül Pazar Günü Gerçekleştirilecek

Konuşmaların ardından kura çekimine geçilen basın toplantısında, Mağusa Türk Gücü ile Küçük Kaymaklı, Dumlupınar ile Yenicami kupa mücadelesi verecek. Turnuva takvimine göre Mağusa Türk Gücü, Küçük Kaymaklı mücadelesi 12 Eylül saat 17:30’da, Dumlupınar ile Yenicami karşılaşması ise yine 12 Eylül’de saat 19:30’da Yusuf Kaptan Sahası’nda yer alacak.

13 Eylül Pazar günü yine Yusuf Kaptan Sahası’nda yer alacak karşılaşmalarda 3.’lük maçı saat 17:30’da, final maçı ise 19:30’da gerçekleştirilecek.

Bu arada İsmet Kotak ölümünün 4. yıldönümü olan 11 Eylül Pazar günü saat 09:30’da kabri başında anılacak.

????

????

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz