İskele’de Su Fiyatı Ne Kadar Olacak?

18 Ağustos 2016 Perşembe, 15:16

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, suyun fiyatı konusunda şu anda bir geçiş sürecinde olduklarını belirterek, geçiş sürecinden sonra suyun fiyatında iyileştirmeye gideceklerini bildirdi.

“Geçiş sürecinden önce 6.03 TL’den geri adım atmamız söz konusu değil” diyen Sadıkoğlu, bu konuda yetkili makamlardan onay beklediklerini ifade etti, 6.03 TL’lik fiyatın onay aldıktan sonra devreye gireceğini kaydetti. Hasan Sadıkoğlu, şu anda suyun fiyatında eski tarifenin uygulanmakta olduğuna da işaret etti.

İskele Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Sadıkoğlu, bugün bazı gazetelerde “İskele Belediyesi geri adım attı” şeklinde çıkan haberleri değerlendirdi.

“Geçiş sürecinden sonra suyun fiyatında zaten iyileştirme yapacağımızı ilk günden bu yana söyledik” diyen Hasan Sadıkoğlu, şunları söyledi:

“3 Ağustos’taki belediye meclis toplantısının gündeminde suyun fiyatının bu olacağını, geçiş sürecinden sonra iyileştirme yapacağımızın kararını zaten almıştık. Şu anda bir ‘geri adım söz konusu değildir.’ Geçiş döneminden kastımız ise ortalama 4 bine yakın aboneye akıllı sayaçlar takıldıktan ve kayıp – kaçakları önledikten sonra yapılacak iyileştirmedir.
Bu fiyatımızı yetkililere de sunduk. Şu anda henüz eski tarife geçerlidir. Yeni fiyatımız onay aldıktan hemen sonra devreye girecektir.”

“AKILLI SAYAÇLAR TAKILMAYA BAŞLADI”

Öte yandan geçtiğimiz hafta sözleşmesi imzalanan akıllı sayaçların dün itibari ile takılmaya başladığını ifade eden Sadıkoğlu, 4 bin aboneye bu sayaçların takılacağını söyledi, devamında ise şunlara yer verdi:

“Akıllı sayaçlarımızı dün itibariyle takmaya başladık. Doğal olarak geçiş süreci de dünden itibaren başlamış oldu. Kurum ve vatandaşımızı korumak adına almış olduğumuz 4 bin adet akıllı sayacımızı da olası masraflar hariç (347 TL) aldığımız fiyata vatandaşlarımıza sunacağız. Hedefimiz günde 100 adet akıllı sayaç takmaktır. Geçiş süreci de doğal olarak ortalama 2 – 3 ayı bulacaktır diye düşünüyorum.”

İskele Belediye Başkanı Sadıkoğlu, İskele’ ye bağlı olan bazı köylere ve sitelere henüz boru hattı döşenmediğini, onlarla ilgili de çalışmaların sürdüğünü söyledi. Sadıkoğlu, boru hatlarının da İskele Belediyesi’nin öz kaynakları ile belediye personeli tarafından döşeneceğinin altını çizdi.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz