Ilgaz tünelleri 2015 yılında tamamlanacak

Çankırı’daki Ilgaz tünellerinde 2 yıl önce başlayan yapım çalışmalarının 2015 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor.

24 Aralık 2014 Çarşamba, 19:24

Bölge illerinin Ankara ile daha rahat ulaşımını sağlayacak Çankırı’daki Ilgaz tünellerinde 2 yıl önce başlayan yapım çalışmalarının 2015 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor.

TÜNEL İNŞAATINDA İNCELEME

Sol tüpü 5 bin 391 metre, sağ tüpü ise 5 bin 370 metre olacak tünel inşaatında incelemelerde bulunan Karayolları 15’inci Bölge Müdürü Sami Uyar, Ilgaz tünellerinin, Kastamonu-Çankırı Projesi Kuzey- Güney Ana akslardan İnebolu-Kastamonu-Çankırı-Mersin aksının Kastamonu-Çankırı kesimini oluşturduğunu belirtti.

ILGAZ TÜNELLERİ’NDEN GÖRÜNTÜLER

TOPLAM UZUNLUĞU 93,7 KM

Bu güzergahın, Batı Karadeniz bölgesinin önemli bir limanı olan İnebolu Limanının Kuzey TETEK (Transit Türkiye Karayolu) karayolu ve devamında Ankara ve Kırıkkale üzerinden Akdeniz limanlarına bağlantısının sağlanması açısından da büyük önem taşıdığını ifade etti. Toplam uzunluğu 93,7 kilometre olan projenin, 81,9 kilometresinin bölünmüş yol olarak hizmet verdiği belirtildi.

2015 YILININ SONUNDA TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

25 Ağustos 2012’de başlanan Ilgaz Tünelindeki çalışmaların 2015 yılı sonunda tamamlanmasının planlandığı belirtildi. Uyar, tünelin hizmete girmesiyle birlikte Ilgaz geçişinin 11,8 kilometreye düşerek 5,4 kilometre kısalacağını belirtti.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz