GAÜ Okullar Grubu Eğitime Başladı

07 Eylül 2016 Çarşamba, 16:10

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu bünyesinde eğitim veren,  The American Elementary School, International Prep School ve The American Nursery School ile Lefkoşa Alayköy’de bulunan The American Future Kolej Okul Öncesi ve İlkokul bölümleri, yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedi.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının ilk gününde, aileler ve öğrencilerle birlikte açılış töreni gerçekleştirilirken, öncesinde aileler, öğrenciler ve öğretmenler okul bahçesinde düzenlenen klasik müzik dinletisi eşliğinde biraraya geldi. Ardından okul müdürleri Mine Ağdaç, Paula Branch, Binnur Saymaz, çocuklara ve ailelere yeni dönemin başarıyla geçmesi ve hayırlı olması dileklerini ilettiler.

Konuyla ilgili GAÜ Okullar Grubundan yapılan açıklamada, 7,8 ve 9 Eylül tarihlerinde okulun yarım gün olarak devam edeceği bildirilirken, bu tarihlerde oryantasyon gnlerinin gerçekleştirileceği ifade edildi. Oryantasyon günleri kapsamında öğrencilerin, okula uyumu, arkadaşlarıyla kaynaşması gibi etkinlikler yapılacağı, bayramdan sonra ise tam gün olarak eğitim öğretime devam edeceği vurgulandı.

The American Nursery School Müdüresi, Binnur Saymaz yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili yayımladığı mesajında şunları söyledi;

“GAÜ Okullar grubu olarak 2016- 2017 Eğitim öğretim yılımız için hazırlıklarımızı büyük bir hızla tamamladık. Çocucuklarımızı en çağdaş yöntemlerle geleceğe hazırlayabilmek için sürekli bir yenilenme ve ilerleme içerisindeyiz. Onların  göstermiş olduğu başarılar bizleri motive etmekte ve daha iyisini yapabilmek çalışmaktayız.

Bugün ise çocuklarımızı kucaklamanın heyecanını yaşıyoruz. Ailelerimiz ve çocuklarımız da bizler kadar heyecanlı. Okulumuzun ilk gününde ailelerimiz, çocuklarımız ve öğretmenlerimizle birlikte çok güzel bir atmosfer yaşadık.

Bu yıl eğitimde yine fark yaratacağımıza inanıyoruz.

Tüm ailelerimize bize güvendikleri için teşekkür ediyoruz. Yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı olması dileğiyle.”

The American Elementary School Müdüresi Mine Ağdaç ise yayımladığı mesajında;

“The American Elementary School olarak bugün çocuklarımıza kavuşmanın tatlı heyecanı ve mutluluğu içerisinde 2016-2017 öğretim yılımızın ilk  zilini çalmış bulunmaktayız.

Yeni öğretim yılımızda, öncelikli hedefimiz, öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini desteklemek, akademik ve sosyal becerilerini analiz ederek onları 21. Yüzyılın liderleri olarak hazırlamaktır.

Zekayı, hayali, duyguyu işleyen şekil veren, güçlü, enerjik kadromuzla, pırıl pırıl çocuklarımızla geleceğimizi  oluşturmak için buradayız.

Okul binamızın ve eğitim içeriğimizin kapsamındaki  çağdaş eğitim standartları bizim en büyük gücümüzdür. Biz “iyi” değil “en iyisi” olmak için varız.” Dedi.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz