GAÜ Çetinkaya’da Hedef Şampiyonluk

07 Eylül 2016 Çarşamba, 16:01

GAÜ Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Asım Vehbi, bu yıl kurguladıkları kadro ile şampiyonluğun dışında bir durumun kabul edilemeyeceğini belirtti.

GAÜ Çetinkaya başkanı Vehbi yapmış olduğu açıklamasında, geçtiğimiz yıl sürdürülebilir bir yapı, kurumsallaşma ve camianın toparlanması yönünde üç unsurun kendileri için ön planda olduğunu, bu yıl yine bunun ön planda olacağım belirtti. Kendilerine göre yeni bir takım kurguladıklarını ifade eden Vehbi, bu yıl için şampiyonluk dışında bir durumun kabul edilemeyeceğini kaydetti. Vehbi, takımı devraldıklarında; sürdürülebilir yapı, kurumsallaşma, camianın toparlanması konularını öncelikli olarak ele aldıklarını, kısa vadede sportif başarı planı yapmadıklarını bildirdi. Vehbi, parçalanmış olan bir camianın yeniden bütünleşmesi üzerine çalıştıklarını söleyerek, bunları başarmaları halinde sportif başarının geleceğini de ortaya koyduklarını vurguladı.

Vehbi, açıklmasının devamında ise şunları belirtti: “Geçtiğimiz yıl biz sezonu açtığımızda herkes lige hazır noktadaydı. Öyle bir süreç yaşadık. Buna rağmen ilk haftalardan itibaren şampiyonluk potası içerisine girdik. Özellikle devre arası yaptığımız akıllıca hamleler, son 7 haftaya lider olarak girmemizi sağladı. Lefke’de son dakika kaybettiğimiz puanlar ve son hafta Yenicami mağlubiyeti ile şampiyonluğu kaybettik. Burada benim inancım, hem Kıbrıs Türk futbolu, hem de Çetinkaya kazandı. Tabi ki üzüldük, ancak bir önceki sezondaki pozisyondan buraya gelmek çok büyük bir başarı olarak nitelendirildi. Metehan’ı maç yapmak için projelendiriyoruz. Bu yıl kurumsallaşma ve camianın toparlanması gibi projeler yine bizim için daha ön planda. Metehan tesislerini, önümüzdeki yıllarda maçlarımızı da oynayabileceğimiz bir stat yapmak için projelendiriyoruz” dedi.

Alabilecekleri desteğe göre sahanın zemininin çim veya sentetik çim zemin olabileceğini kaydeden Vehbi, “Benim tercihim sentetik çim ama bazı arkadaşlarımız sentetik zemine pek sıcak bakmıyor. Fakat ülke gerçeklerine baktığımız zaman, çok kaliteli sentetik çim daha iyi olabilir ama maliyete de bakmamız gerek. Gece maçlarının da oynanabileceği, ışıklandırılmış, çok kaliteli sentetik zeminli bir saha, mevcut projelerimiz dahilinde bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kıbrıslı Rum konusunu camiaya anlattıklarını belirten Vehbi, bu yıl kendilerine göre iddialı bir takım kurduklarını, içlerinde tutmak istedikleri, başka kulüplerden kiralık oyuncuların camiaları tarafından bırakılmadığını aktararak, “Biraz takımı yeni baştan kurgulamak durumunda kaldık. Gidenlerin yerini doldurduk. Kıbrıslı Rum oyuncu kontenjanını kullandık. Tabi ki camia içerisinde bu kontenjanı kullanma adına sıcak bakmayan kişiler oldu. Bunun iki boyutu var. Birincisi teşkilat zamanı 60’larda – 70’lerde kaldı. İkincisi Güney Kıbrıs’ın uyguladığı ambargolardan dolayı ülke gençliğimiz zarar görüyor.” dedi.

İşin rekabet boyutunun da olduğunu belirten Vehbi, rakiplerin Kıbrıslı Rum kontenjanından yararlanacağını hatırlatarak, Camia içerisindeki büyüklerimize, bu konuda hassas olan abilerimize durumu anlattık. Oyuncu konusunda biraz da şanslı çıktık- Oyuncumuz aslında yarı Kıbrıslı Rum, yarı Afrikalı” açıklamasını yaptı.

Vehbi: “Şampiyonluk dışında bir durum kabul edilemez”

Vehbi, geçtiğimiz yıla göre biraz daha üst düzey bir takım kurduklarını düşündüğünü belirterek; “Mehmet Ali hocamızın hemen hemen tüm isteklerine yanıt vermeye çalıştık. Bu yıl için özellikle şampiyonluk dışındaki bir durum kabul edilmez. Çetinkaya kültüründe yetişen insanlar olarak biz buna alıştık. Bu yıl daha dişli rakipler var. Daha uzun bir maraton olacak. Bu da daha derin bir kadro gerektirir ve biz de bunu yaptık” İfadelerini kullandı.

Vehbi: “Serkan kalmak istediğini belirtti”

Yalova’nın Serkan Önet ile ilgili bir girişimi olduğunu belirten Asım Vehbi, “Serkan ile görüşme gerçekleştirmişler. Bir takas teklifi geldi. Son karar verme noktasında Serkan, ben mutluyum gitmek istemiyorum dedi. Kaldı gibi görünüyor. Bizim ille Serkan’ı satma gibi bir düşüncemiz yok. Tecrübeli ve liderlik yapan bir isim. Ben gitmek istiyorum diyen hiçbir futbolcuyu bedelini getirdiği takdirde tutmayız” dedi.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz