GAÜ Çetinkaya’da Ekim Buluşması

12 Ekim 2016 Çarşamba, 21:20

GAÜ Çetinkaya Türk Spor Kulübü tarafından geleneksel olarak, yılın her ayı içerisinde  bir gecede düzenlenen “buluşma yemekleri”nden,  ‘Ekim 2016’ organizasyonu  gerçekleştirildi.

GAÜ-Çetinkaya TSK Metehan Spor Tesisleri’nde biraraya gelinerek  gerçekleşen “Ekim Buluşması”, 1990- 1991 Futbol Sezonu’nda, Kıbrıs Türk Federasyon Kupası’nı, 15 yıl aradan sonra kazanan takım anısına ve onuruna  adandı.

Doç. Dr. VEHBİ; “KÖKLÜ VE ŞEREFLİ MAZİMİZ İLE,  GELECEĞİMİZ ARASINDAKİ KÖPRÜ SAĞLAMDIR”

GAÜ Çetinkaya TSK Başkanı Doç. Dr. Asım Vehbi , tüm buluşmaların özel olmasının yanında, kulübün  zaferler ile dolu olan mazisinin yansımaları olduğunu vurgulayarak; “Çetinkaya’nın mazisinde;  uzun bir özlem döneminden sonra,  tekrar federasyon kupası şampiyonu olduğu, o sezon takımını yadediyoruz. Aramızda  olan eski oyuncularımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Çetinkaya’ya,  o dönem, önemli bir hava getirmişti bu takım. Sayın, Hasan Macila da, Başkan olarak kulübün başındaydı. Özel sohbetlerimizde hep söylediği cümleyi ,sizler ile paylaşmak istiyorum. ‘O’nu, Çetinkaya  Yönetimi’ne zamanında babam Erol Vehbi almış, beni de Hasan Macila ilk kez yönetime o almıştır.  Köklü ve şerefli mazimiz ile, geleceğimiz arasındaki köprü sağlamdır. Buluşmalarımızın daimi ve kulübümüzün geçmişi ve geleceği arasındaki köprüleri daha da sağlamlaştırması temennisi ile, burada bulunmanızdan dolayı hepinize tekrar teşekkür ederim.” dedi.

gau-cetinkaya

Hasan Macila; “ZOR BİR SÜREÇTE, ÇOK GENÇ BİR YÖNETİM KADROSU İLE MÜCADELE VERDİK”

GAÜ Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün eski başkanlarından,  Hasan Macila da,  gecede söz alarak; tüm katılımcılara ve sarı-kırmızı renklere gönül veren tüm camiaya teşekkür etti. Macila; Yıllardır yönetim içersindeyim. Biraz önce Asım Başkanımızın dediği gibi; 1987 Yılı’nda  yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladım.  Bir yıl sonra da, çalkantılı döneme nokta koyabilmek adına yapılan kulüp ve takımda gerçekleştirilen köklü değişiklikler sonrasında da;  yönetim kurulu başkanı olmuştum.  Benim için zor bir süreçti.  Çok genç bir yönetim kurulu kurmuş, bütün imkansızlıklara rağmen büyük uğraşlara girişmiştik. Söylemekten üzüntü duyuyorum,  ilk geldiğimiz yıl; kümede gol averajı ile kalabilmiş  ve bir yıl sonra toparlanarak ligi, dördüncü olarak bitirmeyi başarmıştık. Bir yıl sonra da, şimdi olduğu gibi;  büyük hedefler koyup,  Kulüp Binası’na da, şampiyon olacağız diye bir tabela asmıştık ve o yolda yürüdük. O dönemde, ülkedeki en iyi  6-7 önemli futbolcuyı renklerimize bağlamış, çok güzel bir ekip kurmuştuk. Küçük Kaymaklı’ yı da finalde 2-0 yenip, o kupayı kazanmıştık. Çetinkaya Yönetim Kurulu adına burada olduğunuz için teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.” şeklindeki duygularını dile getirdi.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz