Dr. Nikolaos Stelya’dan “Liberal Federalizm” Kitabı

06 Aralık 2016 Salı, 10:00

Kathimerini Gazetesi Kıbrıs Türk ve Türkiye masası editörü ve Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Dr. Nikolaos Stelya’nın yeni kitabı “Liberal Federalizm” 8 Aralık Perşembe günü tanıtım ve söyleşi ile Kıbrıs Türk okuyucusuyla buluşacak.

Khora Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım etkinliğine Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Hasgüler ve Bağımsızlık Yolu üyesi Münür Rahvancıoğlu konuşmacı olarak katılacak.

Gündemdeki federal çözüm ile ilgili yapıcı eleştirilerin yokluğu dikkate alınarak hazırlanan eser ile ilgili önemli noktaların paylaşılacağı etkinlikte Dr. Nikolaos Stelya ve konuşmacılar katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Dr. Nikolaos Stelya’nın altıncı kitabı olan “Liberal Federalizm” Tanıtım ve Söyleşisi, 8 Aralık Perşembe günü saat 19:00’da HAS-DER lokalinde gerçekleştirilecek.

dr-nikolaos-stelyadan-liberal-federalizm-kitabi-2Dr. Nikolaos Stelya Biyografisi

Nikolaos Stelya 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimi İstanbul’da tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini Atina’da sürdürdü. Stelya 2004 yılında, Panteion Üniversitesi’nin İletişim, Medya ve Kültür Lisans Programından ve 2006 yılında aynı üniversitenin Siyaset Bilimi ve Tarih Bölümünü’nün Osmanlı Tarihi Yüksek Lisans Bölümü’nden başarı ile mezun oldu. 2011 yılında Stelya aynı bölümde ‘1918-1938 döneminde Türkiye’de Siyasi Partiler’ konulu doktora çalışmasını sonlandırdı. Stelya’nın ön lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ve Onasis Vakfı bursları ile desteklendi. Stelya 2009 yılından beri Kathimerini Gazetesinin Kıbrıs Türk ve Türkiye masası editörü görevini sürdürmektedir. 2016 yılının Ağustos ayından itibaren Stelya Duvar internet gazetesinin Kıbrıs ve Yunanistan temsilciliğini üstlenmiştir. 2012-2015 döneminde, Stelya’nın Kürt Sorunu ve Kıbrıs Sorunu eksenli kitap çalışmaları Türkçe ve Yunanca olarak okuyucularıyla buluştu. 2016 yılının Ekim ayında Stelya’nın yeni kitap çalışması ‘Liberal Federalizm’ okuyucularıyla buluştu. Ayrıca, 2016 yılının son haftalarında Yunanistan’da Stelya’nın Ak Parti iktidarındaki Türkiye’yi mercek altına aldığı, ‘İlliberal Türkiye Cumhuriyeti’ isimli kitabı yayınlanacak. Stelya 2016 yılının Kış sömestri itibariyle Girne Amerikan Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir. Stelya 2017 yılına Türkçe ve Yunanca olmak üzere iki yeni kitap projesiyle başlamaktadır.

dr-nikolaos-stelyadan-liberal-federalizm-kitabi-3-small

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz