Dolmabahçe’de Görüşülen Son Durum

05 Ekim 2017 Perşembe, 15:42

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun,Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile İstanbul’da Dolmabahçe Sarayında bir araya geldi. Görüşmede Türkiye ile imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Bakanlık Basın Bürosundan verilen bilgiye göre temaslarda bulunmak üzere dün İstanbul’a giden Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Dolmabahçe Sarayında Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile bir araya geldi.

Görüşmede iki ülke arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde sürdürülen çalışmaları değerlendirildi. Görüşme sonrasında kısa bir açıklama yapan Bakan Atun “devam eden KKTC-Türkiye Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokol çalışmaları sonuçlarını Sayın Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile değerlendirme fırsatı bulduk. Malum geçen hafta teknik komitelerin konuya ilişkin çalışmaları sonlanmıştı. Protokoller, KKTC’ye kamu yönetimi ve mevzuatta takvimlendirilmiş bir icraat planını uygulama sorumluluğu da veriyor.Bunun yanında mali ve finans alanında değerlendirmeler de yaptık. Kendi ayakları üzerinde duran bir mali yapı için Türkiye Cumhuriyeti ile uyum içinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Sayın Başbakan Yardımcısı Akdağ ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik” dedi

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz