Derya’ya Belki Haklı, Belki Haksız Eleştiri..

09 Ekim 2017 Pazartesi, 12:59

CTP Milletvekili Doğuş Derya bu sabah yollarda dağıtılan, kış saatine geçilmesi ve saatlerin bir saat ileri alınması talebiyle CTP’nin de aralarında bulunduğu sendika, parti ve örgütlerce hazırlanan “Kabul etmiyoruz” başlıklı bildiriyi Meclis Genel Kurulu’nda dağıttı. Derya’nın bu hareketi eleştirilere neden oldu.(KP)

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplandı.

Meclis Başkanı Sibel Siber başkanlığında saat 10.30’da yasama gündemiyle toplanan Genel Kurul’un gündeminde “Motorlu Araçlarla Yolcu ve Eşya Taşınması (Denetim) (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Taşınmaz Mal (Tasarruf Kayıt ve Kıymet Takdiri) (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın üçüncü görüşmesi, Ercan Havaalanı’nın İşletme Haklarının Devredilmesi ile İlgili Şartname, Sözleşme ve Sözleşmenin Uygulanması Aşamalarındaki İşlemlerin Hukuka ve Kamu Yararına Uygunluğunun Araştırılması Hakkında Meclis Araştırma Komitesi’nin Konu Hakkındaki Raporu” bulunuyor.

Toplantıda ilk olarak sunuşlar bölümünde ivedilik tezkereleri ele alınmadan önce söz alan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Genel Kurul salonunda bildiri dağıtılması konusunda eleştiride bulundu.

CTP Milletvekili Doğuş Derya da kış saatine geçilmesi ve saatlerin bir saat ileri alınması talebiyle CTP’nin de aralarında bulunduğu sendika, parti ve örgütlerce hazırlanan “Kabul etmiyoruz” başlıklı bu bildirilerin bu sabah yollarda dağıtıldığını ve tek tek elden dağıtmak zor olduğu için kendisinin masalara bıraktığı bilgisini verdi.

Meclis Başkanı Siber ise bu durumun Meclis İç Tüzüğü’ne aykırı olduğunu dile getirerek, bir daha yapılmamasını istedi ve konunun hukukçularla görüşüleceğini kaydetti.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz