Davut, “Yüksek eğitimde, yeni dengeler oluşacak”

17 Kasım 2016 Perşembe, 17:46

Girne Amerikan Üniversitesi Genel Sekreteri ve IACBE adıyla bilinen, işletme eğitimi  denkliği anlamında küresel otoritelerden birisi olarak kabul edilen Amerikan Kökenli akretidasyon kuruluşu; “The International Assembly for Collegiate Business Education”ın Avrupa Bölge Başkanı, Doç. Dr. Sualp Davut, IACBE’nin;  Fransa’nın Başkenti Paris’te gerçekleştirilen toplantısını tamamlayarak yurda döndü.

GAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Sualp Davut; Avrupa Bölgesi’ni ilgilendiren toplantının ardından, organizasyonda gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi de verdi.  Doç. Dr. Davut, Paris Amerikan Üniversitesi‘nde gerçekleşen, çok yoğun bir katılımın da gözlendiği toplantılar dizisinde; mevcut olan üniversitelerin kalitesinin nasıl arttırılacağı ve işletme fakültelerinin çalışmasını etkileyen, bazı kural ve kanun değişikliklerinin ele alındığı konuları değerlendiklerini belirtti.

Doç. Dr. Davut; “IACBE bölgesel toplantısı, 2 günlük bir periyotta gerçekleşti. Küresel hacimde, işletme alanındaki yüksek eğitim, aldığımız yeni kararlardan olumlu etkilenecek, yeni dengeler oluşacak. GAÜ’nün varlığı ile toplantıda ülkemiz; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni de temsil etme pozisyonu buluyoruz.. Uluslararası vizyona sahip bir akreditason kurumu olan, IACBE’nin; Avrupa Bölge Başkanlığı’nı yürütüyor olmaktan, bu ülkenin bir yurttaşı olarak ta mutluluk ve gurur duyuyorum. Aynı zamanda, GAÜ’nün Genel Sekreteri olarak, ayrıca karar mekanizmasında da etkin bir rolümün olması da,  benim için farklı bir onur vesilesidir.” şeklinde konuştu.

GAÜ Genel Sekreteri ve IACBE Avrupa Bölge Başkanı Doç. Dr. Sualp Davut, toplantıdaki temsiliyetlerin; tüm ara bölge başkanları, çeşitli ülkelerin devlet yetkilileri, üniversite senatolarından akademisyenler gibi, üst düzey seviyede gerçekleştiği bilgisini de verdi.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz