2. Yerbilimleri Sempozyumu Hazırlıkları Başlasın…

09 Ekim 2017 Pazartesi, 11:04

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı Yerbilim Mühendisleri Odası önümüzdeki ilkbaharda gerçekleştirilecek II. Yerbilimleri Sempozyumu’nun hazırlıklarına başladı. Oda yönetimi sempozyum hazırlıkları çerçevesinde Türkiye’de bulunan dost ve kardeş odaları ziyaret ederek çeşitli görüşmelerde bulundu. (kp)

KRMMO’dan verilen bilgiye göre, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Emin Koramaz başta olmak üzere TMMOB Maden Mühendisleri Odası, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası ve TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası ile gerçekleştirilen temaslarda etkinliğin ana çerçevesi de belirlenmiş oldu.

Oda başkanı Birol Karaman, ilki 2008 yılında gerçekleştirilen sempozyumun ikincisini on yıl aradan sonra gerçekleştirmek üzere hazırlıklara başladıklarını ve bu etkinlikte alanında uzman kişilerin, yerbilimlerini ilgilendiren konularda bildiriler sunacağını belirtti. Sempozyumun ana konusunun doğal kaynak yönetimi ve su konularını içereceğini belirten Karaman, ayrıca maden ve taşocakları konusunda da özel bir oturum yapılacağını bildirdi.

Kıbrıs’ın kuzeyinde çeşitli çevre sorunlarına yol açan konuların geniş bir çerçevede ele alınıp yeni tartışmaların gündeme taşınacağını belirten Karaman ayrıntılı programın bir süre sonra kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

Yorum Yap Duyarsız Kalma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz