Haber Detayı
13 Ocak 2015 - Salı 17:10
 
Soma Termik Santral ihalesi sonuçlandı
Soma B Termik Santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların bir bütün halinde özelleştirilmesi ihalesinde, en yüksek teklifi 685,5 milyon dolarla Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ​ verdi.
ARŞİV Haberi
Soma Termik Santral ihalesi sonuçlandı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında, ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda verilen en yüksek teklif 333 milyon dolar oldu, daha sonra elemeli turlara geçildi.

ALARKO İLK TURDA ELENDİ

Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ, yetkilileri ihale salonuna gelmemesine rağmen ihale komisyonuna sunulan son teklif üzerinden değerlendirmeye alındı. Şirket, sunduğu son teklif, ilk turdaki en düşük teklif olduğu için de elendi.

BEREKET ENERJİ İKİNCİ TURDA ELENDİ

İkinci turda Bereket Enerji Üretim AŞ en düşük teklifi vererek ihaleden elendi. Açık artırmada başlangıç tutarı 561 milyon dolar, artırım aralığı ise 500 bin dolar olarak belirlendi.

İHALE KONYA ŞEKER'İN OLDU

Açık arttırma, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ ve Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ arasında devam etti. Böylece yaklaşık 30 dakika süren ihalede, en yüksek teklifi 685,5 milyon dolarla Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.

Kaynak: (Arşiv) - Son Haber Kıbrıs Editör: Arşiv Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı