Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 09:57
 
Simpsonlar (The Simpsons) dizisinde değişiklik
Simpsonlar (The Simpsons) dizisinde beyaz olmayan karakterleri bundan sonra beyazlar seslendirmeyecek.
YAŞAM Haberi
Simpsonlar (The Simpsons) dizisinde değişiklik

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucunda ölümünün ardından yaşanan gösteriler ve ırkçılık/eşitlik tartışmaları fenomen dizi Simpsonlar (The Simpsons) ve Family Guy'ı da etkiledi.
 

Simpsonlar (The Simpsons) dizisinde değişiklik - 2

The Simpsons'ın yapımcıları cuma günü, şovun artık sadece beyaz karakterler tarafından seslendirilmeyeceğini açıklarken, Cleveland'ı Family Guy'da seslendiren beyaz aktör de rolünden geri adım atacağını açıkladı.
 

Simpsonlar (The Simpsons) dizisinde değişiklik - 3

Dizinin yapımcısı Fox Stüdyoları, AFP'ye yaptığı açıklamada, Simpsonlar'da bundan sonra beyaz olmayan karakterleri beyazlar seslendirmeyecek" diye belirtti.

Simpsonlar (The Simpsons) dizisinde değişiklik - 4

Aynı gün, şovun 1999'daki başlangıcından beri Family Guy'ın Cleveland Brown'unu seslendiren aktör Mike Henry, Twitter'da rolden uzaklaşacağını açıkladı.
 

Simpsonlar (The Simpsons) dizisinde değişiklik - 5

Henry, "Cleveland'ı 20 yıldır Family Guy'da oynamak bir onurdu" "Bu karakteri seviyorum, ama renkli insanlar renk karakterleri oynamalı. Bu nedenle, istifa ediyorum" diye yazdı.

 

Simpsonlar (The Simpsons) dizisinde değişiklik - 6

ABD'nin en uzun soluklu dizisi Simpsonlar'ın (The Simpsons) bazı gerçek olayları önceden tahmin etmesi, diziyi hayranlarının gözünde özel kılıyor. Dizi, Donald Trump'ın başkan seçileceği konusunu önceden işlemesi gibi son olarak ABD'deki George Floyd protestoları esnasında Kristof Kolomb heykelinin başının kesilmesi öngörüsüyle gündeme geldi.

Simpsonlar'ın  kehanetleri (Haber Detay- Tıkla oku)

Kaynak: (NTV) - NTV Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı