Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 17:06
 
GAÜ MİMARLIK ÖĞRENCİLERİNDEN “MOBİLYA SERGİSİ”
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi iç mimarlık bölümü ikinci sınıf öğrencileri dönem sonu sergisilerini gerçekleştirdiler.
SANAT Haberi
GAÜ MİMARLIK ÖĞRENCİLERİNDEN “MOBİLYA SERGİSİ”

Sergi koordinatörü GAÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Mimar ve Ressam Ece Apan, öğrencilerinin Mobilya Üretim Teknikleri, Çağdaş İç Mimarlık ve Detaylandırma derslerinde dönem boyunca öğrendikleri bilgileri, el becerileri ile birleştirerek ürettikleri oturma gurubu ve ara bölücü duvar gibi tasarımlı mobilyalarının sergiye sunulduğunda, çeşitli fakültelerden gelen ziyaretçilerin çalışmalarını yorumlamalarından son derece memnun olduklarını belirtti.

Apan;  "Tasarım öğrenme ve geliştirme aşamasında gelişimimize en çok katkı sağlayan unsurlardan biri de eleştiri almaktır, olumlu ya da olumsuz eleştirilerin tasarımlarımızı farklı bakış açıları ile görüp her zaman daha iyi tasarımlar yapmamız için bizleri motive etmesi gerekmektedir” dedi.

 Açılışı gerçekleşen “Mobilya Sergisi”nin GAÜ Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi giriş katında, 13.01.2020 tarihine kadar açık kalacağı belirtildi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (Arşiv) - Son Haber Kıbrıs Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı