Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 12:22
 
Dünyanın gözü Türkiye sınırında!
TÜRKİYE Haberi
Dünyanın gözü Türkiye sınırında!

Türk ve Rus birlikleri, Resulayn ile Kamışlı arasındaki bölgede ilk ortak kara devriyesini geçen cuma günü yapmıştı. Suriyeʹde güvenli bölge uygulamaları kapsamında Türk ve Rus askerlerinin ikinci ortak devriyesi başladı.

10 KM DERİNLİĞE KADAR İNİLECEK

Şanlıurfaʹnın Mertismail köyünden Suriye tarafına geçilerek askerler, ilk devriyede olduğu gibi askerler, 10 kilometre derinliğe inilecek. Devriyeye iki taraftan beşer zırhlı aracın katılıyor Askeri kaynaklar farklı noktalardan devriye faaliyetlerinin henüz planlanmadığını kaydetti.

İLK DEVRİYE CUMA YAPILDI

Türk ve Rus birlikleri, Resulayn ile Kamışlı arasındaki bölgede ilk ortak kara devriyesini geçen cuma günü yapmıştı.Ortak devriye, Resulaynʹın 40 kilometre doğusu ile Kamışlıʹnın 30 kilometre batısı arasındaki bölgede yürütüldü. 8 zırhlı aracın katıldığı 4 saat süren devriyede 10 kilometre derinliğe inilmiş ve 87 kilometre katedilmişti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, devriyeye ilişkin açıklamasında ʹBu süreçte herhangi bir YPG/PYD paçavrasına rastlanmadıʹ dedi. Kalınʹın açıklamasına göre, 3 noktada tünel çalışması tespit edildi.

Kaynak: (Arşiv) - Son Haber Kıbrıs Editör: Arşiv Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı