Haber Detayı
12 Ocak 2015 - Pazartesi 01:04
 
Cizre'de YDG-H üyeleri yol kesip polis araçlarını yaktı
Cizre'de yol kesen YDG-H üyeleri, araçları durdurup kimlik kontrolü yaptı. Grup, olay yerine gelen polis araçlarını yaktı. Olayda 18 yaşındaki bir genç, sırtından av tüfeğiyle vuruldu.
ARŞİV Haberi
Cizre'de YDG-H üyeleri yol kesip polis araçlarını yaktı

Cizre’de bu gece Dörtyol Kavşağı’nda YDG-H üyeleri yol kesip durdurdukları araçlardaki kişilere kimlik kontrolü yaptı. Sur ve Nur mahallesi ile Nusaybin Caddesi üzerinde de toplanan göstericiler yolları trafiğe kapattı.

POLİS ARAÇLARI YAKILDI

Dörtyol Kavşağı’nda yol kesen gruplar, olay yerine gelen polise ses bombası, molotof ve havai fişeklerle saldırdı. Atılan molotofların isabet ettiği bazı polis araçları alev alırken, yangın TOMA’lar tarafından söndürüldü. Polis, saldırganlara gaz bombası ve basınçlı suyla müdahale ederken, sık sık silah sesleri de duyuldu.

BİR KİŞİ SIRTINDAN AV TÜFEĞİYLE VURULDU

Olaylar sırasında 18 yaşındaki genç Mehmet Elçi, sırtından av tüfeğiyle vurularak yaralandı. Olayların arasında kaldığı belirtilen Elçi, Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Cizre’nin Nusaybin Caddesi ile Nur ve Sur mahallerinde olaylar gece geç saatlere kadar sürerken, sık sık silah sesleri duyuldu.

Kaynak: (Arşiv) - Son Haber Kıbrıs Editör: Arşiv Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı