Haber Detayı
12 Ocak 2015 - Pazartesi 16:34
 
Batman'da DEDAŞ müdürünün odasını bastılar
Batman'da havaların soğumasıyla birlikte elektrik kesintilerin uzun sürmesine tepki gösteren 3 mahalle muhtarı ve mahalleli, DEDAŞ Müdürü Murat Dursun'un odasına zorla girdi.
ARŞİV Haberi
Batman'da DEDAŞ müdürünün odasını bastılar

Batman 19 Mayıs Mahalle Muhtarı Mehmet Kolaldıran, Çarşı Mahalle Muhtarı Cemal Çerçel ve Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Ebedin Türkan ile birlikte yaklaşık 50 kişi, Batman DEDAŞ İl Müdürü Murat Dursun'un odasının kapısını zorlayarak içeri girdi. Burada tepkili grup ile Müdür Dursun arasında sert tartışmalar oldu.

"GEREKİRSE BİNAYI YAKACAĞIZ"

Günde 5-10 kez elektrik kesildiği ve uzun süre gelmediğini savunan 19 Mayıs Mahalle Muhtarı Mehmet Koladıran, "Yeter artık bu elektrik kesintilerden, esnaf iş yapamaz oldu. Trafoların fazları tam olarak devreye girmiyor. Her gece saatlerce karanlıkta kalmayı hak etmedik. Bundan sonra önlem alınmazsa gerekirse bu binayı yakacağız" dedi.

"DENETİM YAPMAKTA ZORLANIYORUZ"

DEDAŞ İl Müdürü Murat Dursun da, bazı mahallelere kaçak kontrolü için giremediklerini belirterek, "Biz bazı mahallere giremiyor, kaçak elektrik denetimini yapmakta zorlanıyoruz. Belki hala odun kömür sobası kuramayan evler var. Bu mahallelerde kaçak yüzde 80 civarındadır. Elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Sizden de kaçak elektriğin önlenmesi için destek istiyoruz" diye konuştu.

Yaşanan tartışmaların ardından güvenlik ekipleri tarafları sakinleştirdikten sonra vatandaşlar ve muhtarlar binadan ayrıldı.

Kaynak: (Arşiv) - Son Haber Kıbrıs Editör: Arşiv Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı